Корзина -
0
▼ Расширенный поиск
Главная >
Новости >
Статья - 266 >
Новости 25.11.2016

Бізнесу спростять життя: Уряд скасував майже 4 сотні обмежуючих документів

В рамках першого «дерегуляційного дня» скасували більш ніж 360 застарілих або незаконних нормативних актів. Так, аграрії отримали право змішувати зерно, а операторам мобільного зв’язку стало простіше встановлювати обладнання.

За словам Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, зміни мають піти на користь малому та середньому бізнесу та звузять коло можливостей для корупціонерів на місцях.

– (Чиновники мають, авт.) сотні, тисячі регуляцій, деякі – ще з часів Радянського Союзу, і потім починають нараховувати штрафи, створювати тиск. Ми будемо знищувати такі регуляції, а тих, хто проти, будемо виводити поза межі роботи нашого Уряду, – зазначив Гройсман.

Ініціативу, а точніше пакет дерегуляційних ініціатив, створили з допомогою експертів Офісу ефективного регулювання (BRDO), створеного за підтримки Мінекономрозвитку та Стратегічної групи радників з підтримки реформ. Як зазначив перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, деякі акти відмінятимуть повністю, інші ж оновлюватимуть для відповідності сучасним реаліям.

Під час першого такого дня в Уряді скасували 367 незаконних та неактуальних нормативних актів. Серед відмінених актів опинилося рішення про мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів на рівні 1%, прийняте ще 1998 року. Ця норма призводила, що нотаріуси, безальтернативно отримували великі виплати, у випадку, якщо сума операції з нерухомістю була високою. На Урядовому порталі приводять дані, за якими загальний обсяг операцій з нерухомістю у 2014 році склав 55 мільярдів гривень, із якого нотаріуси отримали щонайменше 550 мільйонів гривень в якості оплати послуг (як державні, так і приватні). Відміна такої норми призведе до здешевшання послуг на ринку нерухомості.

Серед іншого зміни внесли і в законодавчі акти, що стосуються телекомунікаційної сфери, сільського господарства, оцінки земель та використання надр, а також пожежної безпеки.

Так, процедуру введення в експлуатацію базових станцій мають скоротити на 1 місяць, а правила визначення розміру орендної ставки за комунікаційне обладнання переглянули.

Скасували в уряді й заборону на змішування зерна різних сортів, через яку, на думку законотворців, аграрії зазнають збитків. Від цього кроку урядовці очікують економічного ефекту у більш ніж 10 млрд гривень до 2020 року.

Процедура розрахунку нормативної грошової оцінки земельних ділянок теж змінилася: відомості про грошову оцінку ділянки заявник отримуватиме за 1 день. Зміни до типового договору оренди землі, в свою чергу, мають скоротити кількість судових спорів, які виникають через колізії у законодавстві про оренду землі, нині таких випадків нарахували 20 тис. на рік.

Зміни у правилах розробки нафтових та газових родовищ, що «значно зменшать тиск з боку контролюючих органів і мінімізують корупційні ризики», вже затверджено Кабміном.

В рамках боротьби з корупцією затвердили оновлені ліцензійні умови протипожежного призначення, в них зменшили кількість ліцензованих робіт та послуг, із 17 лишили тільки 7. Такі ж зміни відбулися щодо промислового вилову біоресурсів.

В Уряді заявляють: дерегуляційні дні відбуватимуться й надалі. А щоб прискорити роботу, кожне міністерство разом з Міністерством юстиції і Державною регуляторною службою (ДРС) мають самі відшукати застарілі регуляторні акти та відмінити їх. На це мають місяць. 

 Источник: energolife.info/